Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolej nieco bliżej wspólnego biletu

01 lutego 2018 | Ekonomia
Liczba pasażerów w 2017 r. jest najwyższa od 15 lat
źródło: Rzeczpospolita
Liczba pasażerów w 2017 r. jest najwyższa od 15 lat

Jeden blankiet na przejazdy pociągami już czterech firm przewozowych – do Pakietu Podróżnika przystępuje dziś Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Adam woźniak

Kolej robi kolejny krok w stronę wspólnego biletu na pociągi różnych firm przewozowych. Do obejmującego PKP InterCity, Polregio i Szybką Kolej Miejską w Trójmieście tzw. Pakietu Podróżnika dołącza w czwartek Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA). W rezultacie pasażerowie mogą teraz kupić jeden bilet na trasy obsługiwane przez czterech przewoźników.

Wprowadzony we wrześniu 2017 r. Pakiet Podróżnika ma ograniczać niedogodności związane z koniecznością kupowania różnych biletów na kolejne odcinki podróży. Rozszerzenie go o łódzką kolej ma być wstępem do włączenia się innych przewoźników samorządowych. W niedługim czasie w pakiecie mają się znaleźć także bilety Kolei Wielkopolskich i Kolei Dolnośląskich. Swój akces do projektu zapowiedziały również Koleje Śląskie i Koleje Małopolskie. – To dobrze,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10966

Wydanie: 10966

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament