Ujęcie księgowe i podatkowe spotkań integracyjnych
KLASYFIKACJA | Do ewidencji kosztów imprez organizowanych przez firmę używa się zwykle kont „Ubezpieczenia i inne świadczenia" lub „Usługi obce", w zależności od celu i grona uczestników. Te dwa kryteria mogą wyznaczać rozliczenie w CIT.
Wiele firm w prowadzonej działalności organizuje różnego rodzaju spotkania integracyjne dla pracowników, partnerów biznesowych lub klientów, które mają na celu osiągnięcie konkretnych celów biznesowych. Organizacja imprezy integracyjnej dla pracowników czy kontrahentów ma zwykle na celu zwiększenie lojalności wobec organizatora. Spotkania tego typu to zwykle rodzaj rekreacji i wypoczynku oraz sposób oderwania od codzienności, co pozytywnie wpływa na lojalność pracowników oraz kontrahentów, identyfikację z firmą i jej celami oraz ogólny wizerunek danej jednostki gospodarczej. Ujęcie w księgach rachunkowych takich kosztów nie powinno stanowić specjalnego problemu. Co do zasady, firma-organizator powinna je odnieść w ciężar działalności operacyjnej, przy zachowaniu zasady memoriału opisanej w art. 6 ust. 1 ustawy o rachunkowości (uor), która mówi, że dana jednostka gospodarcza powinna ująć w księgach rachunkowych wszystkie osiągnięte, przypadające na jej rzecz przychody i obciążające ją koszty związane z tymi przychodami dotyczące danego roku obrotowego, niezależnie od terminu ich zapłaty.
Co obejmuje świadczenie
Imprezy integracyjne dla pracowników stały się częścią biznesowej rzeczywistości, a na rynku pojawiło się wiele podmiotów, które przejęły cały proces tworzenia tego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta