Wojna z cyberprzestępcami nigdy się nie kończy
patronat „Rz" | Hakerzy to coraz bardziej zaawansowane i zorganizowane grupy. Potrafią destabilizować firmy i całe państwa. Dlatego czas zmienić sposób myślenia o ochronie informatycznej.
Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa stanowi kluczowe wyzwanie, zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnych przedsiębiorców. W wielu przypadkach barierą są pieniądze. Jednak oszczędzanie na informatycznych zabezpieczeniach jest bardzo ryzykowne. – Za krótka kołdra w cyberbezpieczeństwie może się szybko zemścić – podkreśla Nikodem Bończa-Tomaszewski, prezes Exatelu.
Państwowy operator telekomunikacyjny działa, opierając się na czterech filarach – rozwoju sieci (realizuje intensywny program inwestycji w światłowody), bezpieczeństwie, oferowaniu zintegrowanych rozwiązań i innowacjach. – To sprawia, że jesteśmy najbezpieczniejszą polską siecią. Włączyliśmy się w budowę cybersuwerennej Polski oraz globalny wyścig bezpieczeństwa IT. Chcemy, by o cybersecurity przestało się tylko mówić. Trzeba działać – przekonywał prezes Bończa-Tomaszewski, podczas zorganizowanej w ubiegłym tygodniu trzeciej już edycji Exatel Security Days (ESD 2018).
100 dni do ujawnienia
ESD 2018, jedno z najważniejszych wydarzeń w temacie cyberbezpieczeństwa, zgromadziło liczących się ekspertów i praktyków branży. Dyskutowano o licznych zagrożeniach, jakie czyhają na przedsiębiorców, operatorów infrastruktury krytycznej i zwykłych użytkowników internetu. Konkluzje nie są optymistyczne. Stan zabezpieczeń komputerów i sieci w wielu przypadkach jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta