Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zniechęca do kariery menedżera

11 czerwca 2018 | Ekonomia
Rosną oczekiwania biznesowe i społeczne wobec top menedżerów
źródło: Rzeczpospolita
Rosną oczekiwania biznesowe i społeczne wobec top menedżerów

kadry | Młodych Polaków bardziej niż wysokie stanowiska kusi rola eksperta, który czasem zarabia więcej od swojego szefa. ANITA BŁASZCZAK

Do 24 proc. zmniejszyła się obecnie grupa młodych Polaków z pokolenia Y (urodzonych w latach 1987–1999), którzy w przyszłości chcieliby znaleźć się na wysokich stanowiskach w zarządach, w tym na fotelu szefa. Jeszcze przed dwoma laty taki cel stawiało sobie niemal trzech na dziesięciu igreków uczestniczących w badaniu firmy Deloitte „Pierwsze kroki na rynku pracy".

Teraz najwięcej studentów i absolwentów chce być ekspertem w swojej dziedzinie (46 proc.) i powiększyła się też grupa, którą bardziej niż kariera zawodowa interesuje ogólny rozwój i robienie ciekawych rzeczy.

Wzrost wymagań

– Bycie menedżerem nieodzownie kojarzy się z dodatkowym wysiłkiem, dłuższą pracą, większa odpowiedzialnością i stresem – przypomina Irena Pichola, partner w Deloitte. Zwraca uwagę, że zaledwie 23 proc. ankietowanych jest gotowych do większych poświęceń dla pracy (dwa lata wcześniej – 31 proc.). Niechętnie też godzą się na ryzyko i stres nieodłącznie związany z zarządzaniem ludźmi.

– Stanowisko menedżera zespołu czy działu zwykle...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11073

Wydanie: 11073

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament