Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stary urlop na nowej umowie tylko wyjątkowo

05 lipca 2018 | Kadry i Płace | Sylwia Puzynowska


ROZLICZENIA | Zakończenie zatrudnienia rodzi obowiązek wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystane dni wypoczynku. Strony mogą go przenieść na czas trwania kolejnej zawieranej umowy, jeśli w zatrudnieniu nie będzie przerwy.

- 7 stycznia 2018 r. skończyłam 60 lat. Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. Od 15 stycznia do 26 lutego miałam urlop wypoczynkowy – 30 dni (zaległy, część bieżącego i 10 dni za niepełnosprawność). 26 lutego odebrałam świadectwo pracy i złożyłam w ZUS wniosek o emeryturę. 1 marca zatrudniłam się ponownie u tego samego pracodawcy na tych samych warunkach. Jak wygląda moja sytuacja urlopowa? Pracodawca powiedział, że mój urlop to 13 dni, „których nie wykorzystałam i przeszedł" on na następną umowę o pracę. Jednocześnie nadmieniam, że posiadam 47-letni staż pracy. Przed przejściem na emeryturę pracodawca nie wypłacił mi ekwiwalentu za urlop, nie wykorzystałam całego urlopu – zostało 9 dni. Przeszły one na nową umowę o pracę, tzn. że jest to urlop za 2018 r. – od marca do grudnia 2018 r.? – pyta czytelniczka.

Po pierwsze, pracodawca powinien wypłacić ekwiwalent za urlop niewykorzystany do dnia rozwiązania umowy, tj. do 26 lutego 2018 r. Po drugie, od 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11094

Wydanie: 11094

Spis treści
Zamów abonament