Nowe oblicze gospodarcze Zielonej Góry
Gospodarka | Prawie 2,3 tys. miejsc pracy stworzyli inwestorzy w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. materiał partnera
Parki przemysłowo-technologiczne pełnią różne funkcje, w zależności od poziomu ich rozwoju i specyfiki regionu, w jakim się znajdują. Zielona Góra stwarza dobre warunki dla potencjalnych inwestorów z różnych gałęzi gospodarki. Mogą oni liczyć na świetnie wykształcone kadry, które na kierunkach technicznych, ścisłych i humanistycznych zapewnia Uniwersytet Zielonogórski.
W przetwórstwie przemysłowym zdecydowany prym wiedzie produkcja artykułów spożywczych i mrożonych oraz napojów alkoholowych. Z Zielonej Góry pochodzi aparatura pomiarowa, produkuje się włókniny techniczne, projektuje się i produkuje maszyny oraz urządzenia, różnego typu podzespoły na potrzeby m.in. energetyki i motoryzacji.
– Nowe oblicze gospodarcze miastu nadały firmy branży elektronicznej i informatycznej, dzięki nim Zielona Góra jest znana m.in. z dostarczania produktów, oprogramowania oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta