Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tak rośnie 1 procent

08 października 2018 | Ekonomia | Piotr Skwirowski
Więcej osób korzysta z mechanizmu 1 proc., OPP Dostają więcej pieniędzy
źródło: Rzeczpospolita
Więcej osób korzysta z mechanizmu 1 proc., OPP Dostają więcej pieniędzy

Podatki | Rekordowa liczba 14,1 mln osób przekazała rekordowe 761,3 mln zł organizacjom pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku.

 

Kwota, którą podatnicy wsparli w tym roku w ramach rozliczeń podatku dochodowego (PIT) za 2017 r. różnego rodzaju organizacje pożytku publicznego (OPP), jest aż o 15 proc. wyższa od tej z ubiegłorocznych rozliczeń. Wprawdzie sumy przekazywane w ten sposób fundacjom i stowarzyszeniom rosną niemal nieprzerwanie od wprowadzenia tej możliwości, ale w ostatnich latach ten wzrost oscylował w granicach zaledwie 3–4 proc.

– Wpływy organizacji pożytku publicznego z 1 proc. podatku wzrosły, bo wzrosła liczba osób, które zdecydowały się podzielić niewielką częścią swojego podatku – mówi Marta Gumkowska ze Stowarzyszenia Klon/Jawor.

W czasie tegorocznych rozliczeń z fiskusem zdecydowało się na to 14,1 mln osób, wobec 13,6 mln przed rokiem. – Ten wzrost to dowód zaufania, jakim w społeczeństwie cieszą się organizacje pożytku publicznego. To...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11174

Wydanie: 11174

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament