Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zły czas na zmiany dowodzenia wojskiem

08 października 2018 | Kraj | Marek Kozubal

Szef Sztabu Generalnego WP będzie najważniejszym dowódcą w Siłach Zbrojnych. Sejm dał zielone światło dla zmian w systemie kierowania i dowodzenia wojskiem.

Ustawa przyjęta przez parlament nazywana jest przez polityków małą reformą systemu kierowania i dowodzenia. Z przyjętej przez PiS i Klub Kukiz'15 ustawy wynika, że szefowi Sztabu Generalnego WP podlegać będą dowódca generalny i operacyjny, a także szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Chociaż szef SG ma dowodzić całym wojskiem, w nowelizacji znajduje się wyłom. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zachowa odrębność i nadal będzie bezpośrednio podporządkowane szefowi MON. Stanie się tak do czasu osiągnięcia pełnej gotowości tej formacji, czyli prawdopodobnie do 2025 r. Tę wyjątkową formułę wsparcia dla WOT stworzył Antoni Macierewicz,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11174

Wydanie: 11174

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament