Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tusk w Krakowie apeluje o jedność na stulecie

08 października 2018 | Kraj | Michał Kolanko

Entuzjazm, euforia, a nawet łzy – tak w sobotę w Krakowie witany był Donald Tusk. Były premier nie składał żadnych deklaracji o powrocie do rodzimej polityki.

 

Tusk pojawił się w Krakowie na zaproszenie organizatorów konferencji naukowej „Rola Kościoła katolickiego w integracji europejskiej". Po wygłoszeniu wykładu udał się na Rynek Główny, gdzie jego zwolennicy zorganizowali „Spacer z Tuskiem". Były okrzyki wsparcia, dziesiątki selfie, „Oda do radości", a Tusk musiał przeciskać się przez tłum niczym kandydat na prezydenta w apogeum kampanii wyborczej.

Byłemu premierowi towarzyszyło ok. 200 osób. W krótkim przemówieniu pod wieżą ratuszową Tusk podkreślił konieczność pojednania w Polsce. A wcześniej na konferencji podkreślał, że nie ma alternatywy dla Polski w Europie i dla Europy jako takiej. Spotkał się też z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafałem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11174

Wydanie: 11174

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament