O sukcesie decydują ludzie
Nawet w obliczu trudności nie rezygnują z inwestycji. Placówki ze średnim budżetem w sieci nie przestają się rozwijać. Janina Blikowska Karolina Kowalska
Czy w nowej rzeczywistości legislacyjnej i przy rosnących wymaganiach ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia, surowszych wskaźników zatrudnienia i presji płacowej placówki mogą utrzymać rentowność? Zarządzający szpitalami z kontraktem od 30 do 69 mln zł udowadniają, że tak. Nawet wówczas, gdy jednocześnie trzeba się zmierzyć z zadłużeniem.
Szpital dla dzieci wreszcie jak marzenie
Tegoroczne podium przedstawia się zupełnie inaczej niż dwa lata temu. Ówczesnych zwycięzców zastąpili nowi, a laureat czwartego miejsca z 2017 r. wskoczył na pozycję wicelidera.
Zestawienie placówek publicznych ze średnim finansowaniem otwiera Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy, który w ubiegłym roku zaprezentował się w pełnej krasie po siedmioletniej modernizacji, wartej łącznie 200 mln zł. Placówka wzbogaciła się o nowy, efektowny budynek, który zamiast 9,5 tys. małych pacjentów przyjmie rocznie nawet 14 tys. dzieci.
Rozbudowa i modernizacja bydgoskiej lecznicy, kierowanej przez dyrektora Edwarda Hartwicha, rozpoczęła się w 2011 r. Większość starych, ciasnych budynków wyburzono, a na ich miejsce postawiono siedmiokondygnacyjny nowy gmach o powierzchni ponad 12 tys. mkw., spełniający najsurowsze wymogi architektoniczne i sanitarne. Budynek stanął już w 2013 r., ale kolejne pięć lat...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta