Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niekończąca się historia

13 listopada 2019 | Sport | Łukasz Majchrzyk
Jacek Nawrocki to kolejny trener kadry, przeciwko któremu buntują się siatkarki
źródło: reporter
Jacek Nawrocki to kolejny trener kadry, przeciwko któremu buntują się siatkarki

Konflikty w reprezentacji Polski kobiet to nic nowego. W ostatnich 15 latach burze takie jak teraz Jacek Nawrocki przeżywał prawie każdy selekcjoner.

Schemat na ogół się powtarzał: na początku sielanka (przynajmniej dla mediów i fanów), potem informacje pojawiające się nieoficjalnie, że coś w drużynie nie gra, następnie wiele dramatycznych decyzji i ostrych słów.

Siatkarki były wyrzucanie z kadry i z niej rezygnowały, były dymisje, awantury i oskarżenia, bo kiedy już dochodziło do konfliktów, każda ze stron okopywała się na swoich pozycjach.

Nieważne, czy trenerem był Andrzej Niemczyk, Jerzy Matlak, Marco Bonitta czy Piotr Makowski. Prędzej niż później jakaś awantura wybuchała. Czy te konflikty były rozwiązywane najlepiej, jak to było możliwe, dla dobra polskiej siatkówki? Różnie z tym bywało, zwykle kończyło się dymisją trenera.

Brak szansy i czasu

Pierwszy złoty medal mistrzostw Europy pod wodzą Andrzeja Niemczyka Polki zdobyły w 2003 roku. Dwa lata później sukces udało się powtórzyć. Kibice i dziennikarze zaczęli nazywać drużynę Złotkami. Piękne, uśmiechnięte kobiety, charyzmatyczny trener – na zewnątrz było idealnie, ale pierwszy konflikt wybuchł, jeszcze zanim zespół zdobył drugie złoto.

– Każdy trener inaczej różne sprawy załatwia. Jeden za spóźnienie/zaspanie da karę, inny wyrzuci, a inny usprawiedliwi i pomoże nadrobić trening – wspomina w rozmowie z „Rzeczpospolitą" Małgorzata Niemczyk, córka trenera,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11507

Wydanie: 11507

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament