Bon na innowacje – staruje nowa runda naboru wniosków
Firmy, które chciałyby ulepszyć swoje produkty albo stworzyć coś nowego i rozszerzyć dotychczasową ofertę, mogą postawić na współpracę z sektorem badawczym i uzyskać na to nawet 340 tys. zł dofinansowania.
Tym, co może powstrzymywać firmę, szczególnie mikro lub małą, przed podjęciem współpracy z sektorem naukowo-badawczym są koszty usług. Nikt przecież nie zaangażuje się za darmo w rozwój produktów przedsiębiorcy lub nie pochyli się nad problem stworzenia i zastosowania nowego innowacyjnego wzornictwa. To wymaga dużego nakładu pracy i musi być odpowiednio wycenione.
A co w przypadku, gdyby przedsiębiorca musiał pokryć tylko 15 proc. wartości (netto) wystawionej za realizację takiej usługi płatności? Czy nie brzmi to zachęcająco, jeżeli uświadomimy sobie, że może to firmie pomóc w wejściu na nowe rynki, w zdobyciu nowych klientów, zyskaniu na rozpoznawalności? Może więc warto przygotować odpowiedni projekt, zachowując tryb konkurencyjności wybrać odpowiednią jednostkę naukowo-badawczą i wspólnie zacząć się zastanawiać nad możliwością poprawienia parametrów, wizerunku i użyteczności oferowanych przez firmę wyrobów.
Możliwość uzyskania dofinansowania na realizację takich przedsięwzięć przewiduje tzw. działanie 2.3.2 „Bony na innowacje dla MSP", które wchodzi w skład programu „Inteligentny rozwój". Pierwszy etap tego działania – tzw. etap usługowy, przewiduje właśnie zakup usługi rozwojowo-badawczej, polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego. Ten ostatni oznacza...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta