Dinozaury rocka i generacja apek
Awatary gwiazd w grach komputerowych, interakcje z fanami, coraz krótsze przeboje to przyszłość rynku muzycznego.
Zanim muzyczny sezon rozpocznie się wielkimi premierami, eksperci głowią się nad tym, jakie tendencje zagwarantują największe zyski. Kto w tym roku zastąpi na listach przebojów zeszłorocznego debiutanta rapera Lil Nas X? Za kilkadziesiąt dolarów wypożyczył beat w skandynawskim serwisie i na jego podstawie wyprodukował przebój „Old Town Road", w którego kolejnej wersji wystąpił gwiazdor country Billy Ray Cyrus, ojciec Miley.
Ten największy światowy hit 2019 r. otrzymał w niedzielę dwie Grammy i przyniósł artyście w pół roku 4 mln dolarów.
Zaśpiewaj w grze
Najłatwiej być sceptykiem i twierdzić, że jedyną zasadą jest brak dającej się przewidzieć jednej recepty na sukces. Potwierdza to ruch w takich sieciowych kanałach jak YouTube. Jeszcze niedawno najpopularniejszy był tam PewDiePie, czyli Szwed Felix Kjellberg, ale ostatnio zdetronizowała go firma z Indii T-Series.
Azjatycki ekspert Cherie Hu uważa, że następny miliard nowych odtworzeń streamingowych nie będzie wygenerowany w Europie i Stanach Zjednoczonych, lecz w Azji i Ameryce Południowej.
Ceniony bloger Sean McCauley na portalu Octiive sugeruje początkującym, by bardziej niż o kontrakty z firmami fonograficznymi starali się o umowy z producentami gier komputerowych. Potwierdza to przykład amerykańskiego producenta i didżeja Marschmello....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta