Kwiecień przyniósł załamanie w rekrutacji online w Polsce
Marcowy 12-procentowy spadek liczby ofert pracy w internecie był dopiero zapowiedzią zapaści. W kwietniu liczba ofert zmalała aż o 37 proc. rok do roku. Takiego tąpnięcia jeszcze nie było.
Podkarpackie, mazowieckie, pomorskie otwierają listę województw, w których nastąpił w kwietniu największy spadek liczby ofert pracy opublikowanych na portalach rekrutacyjnych. W tych regionach ogłoszeń było średnio o jedną trzecią mniej porównaniu z marcem, który przyniósł już pierwsze oznaki spowolnienia w rekrutacji – wynika z analizy Katedry Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Jej dane, które „Rzeczpospolita" publikuje jako pierwsza, pokazują, że największy ilościowy spadek (prawie o 16 tys. ofert) miał w kwietniu miejsce w województwie mazowieckim, które od lat jest największym rynkiem rekrutacyjnym w Polsce.
Bessa HR-owców
Do kwietniowego tąpnięcia rekrutacji online mógł się przyczynić fakt, że Mazowsze, w tym Warszawa, ma duży udział zatrudnienia w branży hotelarsko-restauracyjnej, administracji i obsłudze klienta, czyli tam, gdzie pandemia i hibernacja gospodarki przyniosły silne załamanie popytu na pracę. Autor analizy Robert Pater z Katedry Ekonomii i Finansów WSIiZ zwraca uwagę,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta