Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stajemy ramię w ramię z sędzią Igorem Tuleyą

24 czerwca 2020 | Sądy i Prokuratura | Agata Łukaszewicz

Jeśli bardzo się chce, to prokurator może postawić każdemu sędziemu wymyślony naprędce zarzut popełnienia przestępstwa urzędniczego – mówi Bartłomiej Starosta, sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie.

Towarzyszył pan ostatnio sędziemu Igorowi Tulei przed SN, kiedy ID miała zdecydować o immunitecie dla niego. Wsparcie się przydało?

W ostatnich latach politycznego zamachu na wymiar sprawiedliwości środowisko bardzo się skonsolidowało. Miażdżąca większość sędziów wspierała, wspiera i będzie wspierać sędziów represjonowanych przez prokuraturę lub rzeczników dyscyplinarnych wybranych przez MS-PG. Stajemy za nimi murem, robiąc sobie wspólne fotografie przed sądami, podejmujemy stosowne uchwały na zgromadzeniach sędziowskich, stworzyliśmy fundusz wsparcia finansowego, który już działa, a także tak jak po ostatniej próbie uchylenia immunitetu sędziemu Tulei stajemy z nimi ramię w ramię w trudnych chwilach. Nie jest dla mnie problemem pokonanie kilkuset kilometrów, aby udzielić wsparcia sędziemu, który dla wielu innych powinien być wzorem, ale też wyrazić mój sprzeciw wobec rażąco bezprawnych działań organów, które wymieniłem. Wiem od samego Igora Tulei, jak ważne jest dla niego wsparcie ze strony sędziów, ale równie ważne, a może nawet ważniejsze wsparcie wyrażane przez obywateli. Muszę podkreślić, że bardzo miło było świętować porażkę prokuratury nawet w tych wyjątkowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11692

Wydanie: 11692

Spis treści

Reklama

...

Nieprzypisane

Zamów abonament