Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Startuje siódmy konkurs dla konsorcjów naukowo-przemysłowych

24 czerwca 2020 | Rachunkowość | Michał Kołtuniak

Środowiska nauki i biznesu ponownie połączą siły, aby ubiegać się o bezzwrotne granty w konkursie „Projekty aplikacyjne". Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 100 mln zł na dofinansowanie projektów realizowanych przez takie podmioty.

Głównym celem konkursu jest znaczące zwiększenie skali wykorzystania nowych rozwiązań technologicznych, niezbędnych dla rozwoju rodzimych przedsiębiorstw oraz zwiększenia ich innowacyjności i poprawy pozycji konkurencyjnej, tak na rynku krajowym, jak i światowym. „Projekty aplikacyjne" są realizowane dzięki środkom z programu operacyjnego „Inteligentny rozwój"

– Innowacyjne projekty, które otrzymują wsparcie w konkursie służą gospodarce i społeczeństwu. Dlatego od początku funkcjonowania programu „Projekty aplikacyjne" w pięciu konkursach przeznaczyliśmy już łącznie ponad 600 mln zł na nowatorskie projekty polskich naukowców i przedsiębiorców – mówi Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego. (...)

Wkrótce poznamy również projekty wybrane do dofinansowania w szóstym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11692

Wydanie: 11692

Spis treści

Reklama

...

Nieprzypisane

Zamów abonament