Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirus ograniczył i liczbę ofert, i chęć zmiany pracy

24 czerwca 2020 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Wywołane przez pandemię tąpnięcie w rekrutacji odczuły działające na tym rynku portale. Nie tylko mają mniej ogłoszeń, ale i użytkowników, choć tych powinno przybywać wraz z rosnącym bezrobociem.

 

Pierwsze trzy miesiące pandemii przyniosły dwucyfrowe spadki liczby użytkowników na portalach pracy w porównaniu z tym samym okresem minionego roku. W maju na dziesięć najbardziej popularnych portali pracy zajrzało niespełna 18 mln internautów, prawie o jedną piątą mniej niż rok wcześniej – wynika z udostępnionych „Rzeczpospolitej" danych PBI Gemius.

Według nich maj i tak przyniósł sporą poprawę w porównaniu z kwietniem, który był czasem zapaści w ogłoszeniach o pracę – liczba tych zamieszczonych w internecie spadła aż o 37 proc. w skali roku. W tym czasie dziesięć najbardziej popularnych portali pracy przyciągnęło prawie o jedną czwartą (ponad 4 mln) internautów mniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11692

Wydanie: 11692

Spis treści

Reklama

...

Nieprzypisane

Zamów abonament