Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analiza odchyleń, czyli jak wyjaśnić różnice pomiędzy planem a realizacją

24 czerwca 2020 | Rachunkowość

Trigg Adventure to mała rodzinna spółka z o.o., która zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz montażem dziecięcego sprzętu do zabaw na świeżym powietrzu w kraju o nazwie Fawlandia. To kraj w Europie Środkowej, o populacji sięgającej 40 milionów mieszkańców. Walutą kraju jest dolar fawlandzki (F$).

Trigg Adventure działa na dwóch oddzielnych rynkach:

- krajowym – gdzie drewniany sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci sprzedawany jest bezpośrednio końcowemu odbiorcy za pośrednictwem własnej strony internetowej firmy lub renomowanych sklepów specjalistycznych, dużych sklepów z zabawkami i domów towarowych.

- komercyjnym – gdzie wersja asortymentu krajowego jest dostosowana do indywidualnych wymagań klientów komercyjnych – publicznych placów zabaw, kawiarnianych ogródków, szkół i boisk prowadzonych przez samorząd. Sprzedaż klientom komercyjnym odbywa się poprzez kanał sprzedaży osobistej. Rynek komer-cyjny rozwija się szybko, choć działa na nim silna konkurencja. Cena pakietu dla klientów komercyjnych obejmuje instalację (montaż, mocowanie i wykończenie produktu na miejscu). Do niedawna instalacją zajmowali się zewnętrzni podwyko-nawcy, obecnie zadanie to wykonuje wewnętrzny zespół Trigg Adventure. Klienci komercyjni często wymagają przeprowadzenia robót ziemnych, które polegają na przygotowaniu terenu pod ramą wspinaczkową, by była bezpieczna dla dzieci. Trigg Adventure nie podejmuje się obecnie tych prac, ale na życzenie jest w stanie polecić godnych zaufania podwykonawców.

Firma współpracuje z różnymi specjalistami od robót ziemnych, którzy oferują szereg alternatywnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11692

Wydanie: 11692

Spis treści

Reklama

...

Nieprzypisane

Zamów abonament