Cel: okręty i zeroemisyjne statki
– W naszej grupie projektujemy przyszłość żeglugi – mówi Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding. ARTYKUŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ FIRMĘ REMONTOWA HOLDING
Gdańska wyspa Ostrów i tereny dookoła niej to wielkie, tętniące życiem centrum projektowania, budowy, wyposażania i modernizacji jednostek pływających. Powstają tu najbardziej zaawansowane produkty polskiego przemysłu okrętowego, realizowane są najbardziej śmiałe projekty inżynierii morskiej.
Działa tu większość spółek należących do polskiej Grupy Kapitałowej (GK) Remontowa Holding dającej dziś zatrudnienie ponad 8 tysiącom pracowników i podwykonawców. To jedna z największych obecnie w Europie grup stoczniowych, wywodząca się w prostej linii z Gdańskiej Stoczni Remontowa SA sprywatyzowanej ze 100-proc. udziałem polskiego kapitału w roku 2001. Dziś słowo „Remontowa" to nie tylko nazwa widniejąca w logotypach większości spółek Holdingu, ale także bardzo silna polska marka przemysłowa rozpoznawalna na globalnym rynku morskim.
Od socjalizmu do wolnego rynku
Twórcą i autorem międzynarodowego sukcesu grupy jest polski inżynier i menedżer Piotr Soyka przez 20 lat stojący na czele zarządu Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, do dziś będącej największą spółką zależną całego Holdingu, którym prezes Soyka kieruje od kilku lat. W tej stoczni zaczynał pracę w 1972 roku. Doświadczenia zawodowe zdobywał także m.in. w Szwecji i Angoli, a także w Stoczni Remontowej w Świnoujściu, którą w latach 80. wyprowadził z trudności finansowych i w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta