Firmy boją się o swoją przyszłość
Chociaż odblokowano już większość branż i większość przedsiębiorstw oswoiła się z warunkami działania w sytuacji pandemii, to wśród top menedżerów nie maleje, lecz rośnie poczucie niepewności. ANITA BŁASZCZAK
Na przełomie maja i czerwca polskie firmy przechodziły już z wymuszonego pandemią awaryjnego trybu na trwały model działania, dostosowany do nowej sytuacji. Usprawniały procedury bezpieczeństwa i systemy IT, dopasowując też koszty do pomniejszonych często przychodów – wynika z III edycji unikalnego ilościowo-jakościowego badania, w którym prof. Krzysztof Obłój, ekspert zarządzania strategicznego, wraz z zespołem badaczy z Akademii Leona Koźmińskiego i UW sprawdza, jak polscy menedżerowie adaptują się do koronawirusa.
„Rzeczpospolita" jako pierwsza opisuje wyniki najnowszej ankiety, przeprowadzonej na przełomie maja i czerwca. Wzięło w niej udział prawie 70 szefów firm – absolwentów programów Executive MBA w ALK, którzy uczestniczyli także w dwóch pierwszych edycjach projektu.
Biznes sobie radzi
– Wyraźnie widać, że menedżerowie zaczynają obawiać się przyszłości. Nawet ci, którzy mają pełen portfel...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta