Zerwane łańcuchy dostaw szansą dla eksporterów żywności
Pomimo pandemii koronawirusa eksport polskiej żywności wzrósł. I ma szansę rosnąć dalej. Dlaczego? ARTUR OSIECKI
Na to pytanie postarają się odpowiedzieć uczestnicy spotkania zatytułowanego „Pozrywane łańcuchy dostaw szansą dla polskich eksporterów żywności?". Będzie to kolejne wydarzenie realizowane w ramach szóstej już edycji Programu Handlu Zagranicznego (PHZ). Realizowany od 2018 r. PHZ to wspólna proeksportowa inicjatywa Banku BNP Paribas, KUKE, Bisnode i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jej celem jest wsparcie polskich firm w eksporcie i ekspansji na rynki zagraniczne poprzez dostarczanie nowoczesnych narzędzi oraz wiarygodnej i rzetelnej informacji.
Podczas bieżącego wydarzenia będzie kontynuowana tematyka związana z eksportem polskiej żywności, której rocznie w naszym kraju wytwarza się za ponad 250 mld zł. Wartość tej produkcji jest znacznie wyższa od możliwości konsumpcyjnych Polaków. Konieczna jest więc sprzedaż zagraniczna. Szacuje się, że rocznie ok. 40 proc. polskiej żywności sprzedajemy za granicę. Od dnia wejścia Polski do UE to nasz hit eksportowy z 12-procentowym udział w polskim eksporcie ogółem. Żywność znad Wisły trafia przede wszystkim właśnie na rynki UE, w tym głównie do: Niemiec, Wielkiej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta