Jak budować partnerstwo dla inwestycji
O partnerstwie publiczno-prywatnym – wyzwaniach i szansach, ale także ryzykach z nim związanych oraz obawach i wątpliwościach stron projektu – rozmawiali eksperci podczas konferencji poświęconej tej formule realizacji przedsięwzięć.
Jak w praktyce wygląda tworzenie umów partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), na co strony powinny zwracać uwagę, jak właściwie rozłożyć ryzyka między partnerami, jakie inwestycje są najlepsze do realizacji w tym modelu, a wreszcie o praktyce samorządów w tym obszarze dyskutowali uczestnicy konferencji „PPP – szansą na inwestycje chroniące środowisko".
Celem wydarzenia było umożliwienie potencjalnym uczestnikom postępowań PPP wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania racji i argumentów, ale także obaw i wątpliwości drugiej strony. Konferencję zorganizowały Fundacja Centrum PPP, Fundacja Veolia Polska oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Patronem medialnym wydarzenia była „Rzeczpospolita Życie Regionów".
Doświadczenie partnera prywatnego jest kluczowe
Otwierając konferencję, Henryk Borczyk, wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), wyraził nadzieję, że wnioski ze spotkań i dyskusji podczas wydarzenia będą przydatne do rozmów o PPP i realizacji przedsięwzięć samorządowych w ramach GZM.
Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji Veolia Polska, powiedziała, że Fundacja od lat wspiera polskich samorządowców, realizując szereg inicjatyw i projektów w zakresie edukacji i budowy zrównoważonych miast, odpornych na kryzysy związane nie tylko z kryzysami...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta