Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PKN Orlen rozważa inwestycję w 5G

08 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
Technologia 5G, ze względu na niewielkie opóźnienia i szybkość przesyłu oraz bezpieczeństwo, uważana jest za przełomową
źródło: Shutterstock
Technologia 5G, ze względu na niewielkie opóźnienia i szybkość przesyłu oraz bezpieczeństwo, uważana jest za przełomową

Paliwowy koncern chce poznać koszty budowy sieci komórkowej nowej generacji. Zapewnia, że to z myślą o poprawie efektywności biznesu.

 

Do tej pory dostawcy infrastruktury telekomunikacyjnej – tacy jak Ericsson, Nokia, Huawei – musieli ewangelizować przedsiębiorstwa w kwestii możliwości nowej technologii sieci mobilnych 5G. Nadal tak jest, ale najwyraźniej też ich pielgrzymki i zaangażowanie państwa przynoszą pierwsze efekty. Krajowe firmy zaczynają myśleć o zastosowaniu technologii nowej generacji. Taką inwestycję planuje PKN Orlen – dowiaduje się „Rz". I nie jest to jedyna firma w kraju, która widzi zastosowanie 5G w biznesie. W kolejce stoją firmy energetyczne i transportowe.

Ruszają analizy

Jak na razie paliwowa grupa z Płocka chce zlecić analizę rynku usług i technologii 5G, obejmującą m.in. koszty budowy infrastruktury potrzebnej do świadczenia usług z jej wykorzystaniem – wynika z nieoficjalnych informacji „Rz". – Dostrzegamy korzyści, jakie może dać technologia 5G w przemyśle, i w tym kontekście zamierzamy analizować jej zastosowanie – informuje Joanna Zakrzewska, rzeczniczka PKN Orlen. Potencjalnie technologia może zostać wykorzystana zarówno w zakładach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11882

Wydanie: 11882

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament