Polskie uczelnie kuszą teraz rekordową liczbą programów MBA
W większości szkół biznesu na świecie ubiegły rok przyniósł wyraźny wzrost liczby chętnych na studia menedżerskie. Związane z kryzysem pandemii ożywienie na tym rynku powinno nadejść także u nas. Sprzyja mu duża oferta.
Pomimo ograniczeń związanych z pandemią aż dwie trzecie programów MBA na świecie odnotowało w 2020 r. zwiększoną liczbę aplikacji – wynika z badania GMAC (Graduate Management Admission Council), organizacji edukacyjnej, która administruje GMAT, czyli ustandaryzowanym testem kwalifikacyjnym na studia menedżerskie.
Badanie GMAC, które objęło ponad 300 uczelni, wskazuje, że kryzys pandemii odwrócił niekorzystny trend na rynku edukacji menedżerskiej.
Jak ocenia brytyjski tygodnik „The Economist", był on widoczny szczególnie w 2019 r., gdy MBA zdawały się wychodzić z mody. Wtedy, w czasach dobrej koniunktury, inwestycja w te studia – wymagająca sporo pieniędzy i czasu – dla wielu osób stała się mało opłacalna. Koronakryzys, który ograniczył wybór ofert zatrudnienia dla kadry menedżerskiej, sprawił, że na Zachodzie znów wzrosła wartość MBA.
Ustawowe wsparcie
Spadek na rynku edukacji menedżerskiej ominął Polskę, gdyż atrakcyjność programów menedżerskich zwiększyła przed trzema laty ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Zwolniła ona...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta