Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telekomunikacja Polska+?

08 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Andrzej Malinowski

Jak zapewnić Polsce bezpieczeństwo w cyfrowej sieci? Według rządu jest tylko jedna słuszna droga. „Narodowa"! Do ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) dopisano właśnie pomysł utworzenia... państwowego operatora telekomunikacyjnego. A jak nasze państwo się do czegoś bierze, to klękajcie narody!

 

 

Tym, którzy nie zgadzają się z takim poglądem, przypominam choćby „dyskusyjne" sukcesy programu Mieszkanie+. Rząd chciał się tu pobawić w dewelopera. Teraz zmienia klocki na telefonik. W przypadku KSC sprawa jest o tyle poważniejsza, że w grę wchodzi czas. Dokładnie jego brak! Bo od ustawy o KSC zależy tempo wprowadzenia do szerokiego użytku sieci 5G w Polsce. To ona będzie nośnikiem najnowszych technologii cyfrowych, przeniesienia dużej części gospodarki do wirtualnego świata. 5G to przepustka do odporności na kolejne kryzysy. Parafrazując słynne powiedzenie sprzed lat: „5G albo śmierć" (gospodarcza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11882

Wydanie: 11882

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament