Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każdy specjalista IT może liczyć w tym roku na podwyżkę

08 lutego 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Chociaż informatycy, w tym ci zatrudniani na kontraktach, należą teraz do najbardziej poszukiwanych pracowników, pandemia pogłębiła różnice między specjalizacjami IT.

 

W 2021 r. będzie dominował trend stopniowej stabilizacji płac. Nie wyklucza to jednak podwyżek w wybranych obszarach specjalizacyjnych – prognozuje firma rekrutacyjna Hays Poland w najnowszym raporcie o rynku kontraktingu usług IT, dotyczącym specjalistów zatrudnianych na umowach B2B.

Chociaż w czasie pandemii wzrosło zainteresowanie bardziej stabilną pracą na etacie, to nadal duża część informatyków, szczególnie wysoko wykwalifikowanych deweloperów, woli umowę B2B. Tym bardziej że mogą wtedy liczyć na większy wybór projektów i często na wyższe stawki.

Jak ocenia Elwira Policht, menedżer ds. rekrutacji w Hays IT Contracting, osoby, które przed pandemią wybierały kontrakty, nadal chcą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11882

Wydanie: 11882

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament