Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internetowa medytacja i sesja z terapeutą

04 maja 2021 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Anita Błaszczak
Książę Harry od marca pracuje  na stanowisku chief impact officera  w startupie oferującym technologie  do wsparcia zdrowia psychicznego pracowników
źródło: Shutterstock
Książę Harry od marca pracuje na stanowisku chief impact officera w startupie oferującym technologie do wsparcia zdrowia psychicznego pracowników

Pandemia rozruszała usługi mental tech. Także w Polsce szybko przybywa aplikacji, które oferują pomoc w walce ze stresem i wsparcie psychologiczne.

 

Rekordową kwotę ponad 1,6 mld dolarów zainwestowały w ubiegłym roku fundusze venture capital w startupy oferujące aplikacje w segmencie zdrowia i dobrostanu psychicznego (mental health & wellness). To prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej –wynika z danych firmy badawczej Pitchbook. Ten rok powinien przynieść kolejny rekord, bo technologiami, które oferują pomoc w walce ze stresem i wsparcie psychologiczne, coraz bardziej zainteresowani są pracodawcy. Według globalnych badań firmy McKinsey w 2020 r. ponad połowa dużych firm na świecie miała w ofercie pracowniczych benefitów świadczenia z zakresu zdrowia psychicznego.

Wkrótce ten udział powinien znacząco wzrosnąć. Również w Polsce, gdzie 86 proc. specjalistów i menedżerów HR oceniło w niedawnym sondażu firmy doradczej LHH Polska, iż dbałość o zdrowie psychiczne i wellbeing pracowników będzie w najbliższym czasie najważniejszym zadaniem dla działów HR.

Pomoc dotrze

z aplikacji

Badania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11952

Wydanie: 11952

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament