Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Słoneczny dach nabiera rozpędu i idzie za ocean

04 maja 2021 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Zespół SunRoof chce zbudować największą wirtualną elektrownię na naszym kontynencie (drugi z lewej – Lech Kaniuk, prezes startupu)
źródło: materiały prasowe
Zespół SunRoof chce zbudować największą wirtualną elektrownię na naszym kontynencie (drugi z lewej – Lech Kaniuk, prezes startupu)

Nowy biznes Lecha Kaniuka, który budował sukces takich marek jak Delivery Hero, PizzaPortal czy iTaxi, w pół roku pozyskał od inwestorów 6,5 mln euro.

 

Startup SunRoof włącza się w rewolucję energetyczną, a jego nowatorskie rozwiązania solarne mają napędzić rynek odnawialnych źródeł energii (OZE). Spółka, która tworzy dachy solarne 2w1 oraz platformę do zarządzania energią, szykuje się do mocnej ekspansji w Europie i USA. Na swoje ambitne plany od inwestorów (przewodził im fundusz Inovo Venture Capital), w ramach tzw. rundy zalążkowej – pozyskała w ubiegłym tygodniu 20 mln zł (4,5 mln euro). A to nie pierwsza runda. W sumie w zaledwie pół roku inwestorzy wpompowali w tę spółkę 6,5 mln euro.

Startup z „dużymi" nazwiskami

Za projektem stoi Lech Kaniuk, postać w polskiej branży startupów świetnie znana, a przez wielu uznawana za jednego z guru innowacyjnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11952

Wydanie: 11952

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament