Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapotrzebowanie na tlen medyczny wzrosło przez rok ośmiokrotnie

04 maja 2021 | Ekonomia i rynek | Zbigniew Lentowicz
źródło: materiały prasowe

Tegoroczne zamówienia dzienne na tlen są o 40 proc. wyższe niż w czasie drugiej fali pandemii w 2020 r. – mówi Jacek Cichosz, prezes Air Products w Polsce, jednego z największych w kraju producentów gazów technicznych.

 

 

Po przejęciu w 2007 r. firmy BOC Gazy istniejący amerykański koncern Air Products stał się jednym z głównych dostawców gazów technicznych na polski rynek. Jednym z waszych głównych produktów jest tlen medyczny, w czasie pandemii gaz ratujący życie. Co w waszym biznesie nad Wisłą zmieniła pandemia?

Już na początku pandemii zostaliśmy zakwalifikowani przez premiera jako infrastruktura krytyczna, co nałożyło na nas obowiązek zapewnienia dostaw tlenu do wszystkich naszych klientów z rynku medycznego. W pierwszym kwartale 2021 r. dzienne zapotrzebowanie na tlen medyczny było ośmiokrotnie większe niż rok wcześniej. Co więcej, tegoroczne zamówienia są o 40 proc. wyższe niż zapotrzebowanie dzienne

w czasie drugiej fali pandemii w 2020 r.

Jesteście w stanie nadążyć z realizacją zamówień?

Zdolności produkcyjne naszych zakładów w Kędzierzynie-Koźlu i Częstochowie są dziś wystarczające, aby sprostać zwiększonym potrzebom rynku medycznego. Aby to osiągnąć, dokonaliśmy zmian profilu produkcji, koncentrując się na tlenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11952

Wydanie: 11952

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament