Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Głosowanie w Sejmie nie zakończy kłótni o KPO

04 maja 2021 | Kraj | Michał Kolanko

We wtorek Sejm ma zająć się ratyfikacją decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej. To jednak nie kończy całkowicie sprawy. Zwłaszcza dla Koalicji Obywatelskiej.

To już przesądzone. We wtorek, 4 maja, odbędzie się kluczowe głosowanie nad zgodą na zwiększenie zasobów własnych Unii Europejskiej. W poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller oraz wiceminister rozwoju Waldemar Buda poinformowali, że dokument w formalnej wersji został przesłany do Komisji Europejskiej i jego treść nie ulegnie już zmianie. To był warunek, który w trakcie majowego weekendu postawiła Lewica, podobnie jak uwzględnienie jej uwag w ostatecznej wersji. Politycy PiS zapewniali w poniedziałek, że te wszystkie warunki zostały spełnione. – Lewica widziała dokument na chwilę przed zatwierdzeniem przez Radę Ministrów i wysłaniem go nieformalnie w piątek. Mieliśmy drobne uwagi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11952

Wydanie: 11952

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament