Za dwa lata pokażemy autonomiczne pociągi
Postęp w budowie systemów sterowania ruchem pozwoli na wprowadzenie autonomicznych pociągów. Materiał powstał we współpracy z Thales Polska sp. z o.o.
Dla przeciętnego użytkownika pozytywne zmiany na kolei mogą być zaskakujące: nowe tory, pociągi, wyremontowane dworce. Pasażerowie żądają jak najsprawniejszej usługi przewozu z punktu A do B i nie dostrzegają zaawansowanej techniki i organizacji, które stoją za koleją. – Jest ona interdyscyplinarna i bardzo złożona, a przy rosnących potrzebach transportowych społeczeństwa rola kolei będzie wzrastała – uważa członek zarządu i dyrektor zarządzający linii biznesowej MLS Thales Polska Paweł Przyżycki.
Kolej jest nie do zastąpienia
Wskazuje, że z upływem lat oczekiwania pasażerów się zmieniają. W latach 90. po zapaści utrzymaniowej i modernizacyjnej kolei priorytetem było, aby nie zamykać linii, utrzymać szybkości regularność przejazdu, zapewnić czystość. – Były to podstawowe, egzystencjalne potrzeby i oczekiwania. Dzisiaj pasażer wymaga dokładnej informacji, łatwości nabycia biletu, najlepiej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta