Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ochrona zdrowia opłacona przez firmę częściowo bez PIT

04 października 2021 | Podatki i księgowość | Monika Pogroszewska

Pracownik nie ma przychodu z tytułu pakietów medycznych, ale tylko w części dotyczącej profilaktyki zdrowotnej związanej z pracą i medycyny pracy. Świadczenia wykraczające poza profilaktykę są już opodatkowane.

 

Pakiety medyczne dla załogi to już norma w wielu przedsiębiorstwach, szczególnie w czasach pandemii. Wciąż jednak pojawiają się wątpliwości jak je opodatkować. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił to w interpretacji z 9 września 2021 r. (0112-KDWL.4011.123.2021.2.JK).

Z pytaniem zwróciła się spółka produkcyjna, która zatrudnia pracowników fizycznych i umysłowych. Zamierza zawrzeć umowę opieki medycznej z podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej, który wykonuje działalność leczniczą w celu sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracującymi oraz w zakresie medycyny pracy. Zatrudnia lekarzy z uprawnieniami do wystawiania zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy oraz do przeprowadzania wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich pracowników. Lekarze mogą też na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wystawiać recepty refundowane.

Zakres usług

Spółka napisała, że przedmiotem umowy będzie udzielanie opieki medycznej pracownikom i członkom ich rodzin w zakresie wynikającym z określonych w tej umowie programów opieki medycznej (tzw. pakietów medycznych). Spółka będzie nabywała określone pakiety, w tym pakiet podstawowy. Będą one następnie odsprzedawane przez spółkę na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament