Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska rozpoczęła aktywne działania na Expo w Dubaju

04 października 2021 | Ekonomia i rynek | Artur Osiecki
Polski pawilon na Expo 2020 widziany z zewnątrz jeszcze przed otwarciem
autor zdjęcia: Artur Osiecki
źródło: Fotorzepa
Polski pawilon na Expo 2020 widziany z zewnątrz jeszcze przed otwarciem
Wnętrze polskiego pawilonu  w Dubaju  tuż po jego otwarciu
autor zdjęcia: Artur Osiecki
źródło: Fotorzepa
Wnętrze polskiego pawilonu w Dubaju tuż po jego otwarciu

Wystawa Światowa Expo 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otworzyła swe podwoje. Otwarto też polski pawilon. Obecność w Dubaju przez 182 dni trwania wystawy Polska wykorzysta głównie do promocji gospodarczej.

 

Expo po raz pierwszy organizowane jest w kraju arabskim i na Bliskim Wschodzie. Polska chce to wykorzystać do budowy mocniejszej pozycji gospodarczej w tamtym regionie świata. W szczególności chodzi o zwiększenie naszego eksportu do krajów arabskich, ale też szerzej do Afryki i Indii.

Stawiamy na biznes

Ministerstwo Rozwoju i Technologii stawia na biznes i przedstawienie oferty ekonomiczno-gospodarczej oraz turystycznej naszego kraju. W celu jej prezentacji odbędzie się ponad 1000 spotkań promujących przedsiębiorstwa, regiony i różne gałęzie przemysłu. W różnych formatach zaprezentuje się w Dubaju ok. 2,5 tys. polskich firm. Większość na żywo w polskim pawilonie, a część na odległość poprzez prezentacje medialne.

Jednym z celów polskiej obecności w Dubaju jest też zacieśnienie relacji gospodarczych z krajem gospodarzem wystawy światowej – Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA), oraz pozostałymi państwami leżącymi nad Zatoką Arabską zrzeszonymi w Radzie Współpracy Zatoki. W jej skład wchodzi sześć państw. Poza ZEA są to: Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt i Oman.

Już teraz Emiraty są jednym z głównych rynków Bliskiego Wschodu, do których trafia eksport z Polski. Jak wskazują eksperci Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), w tym regionie świata sprzedajemy prawie wszystko: od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament