Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca hybrydowa jest wygodna, ale może być ryzykowna dla kariery

04 października 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Przy widocznym na całym świecie entuzjazmie dla modelu pracy hybrydowej część pracodawców i jeszcze więcej pracowników pomija jej cienie. Tymczasem elastyczność ma nie tylko wiele atutów, ale i niedogodności.

 

Czwarta fala pandemii dopiero się wzmaga, ale większość firm już planuje docelowy model działania po pandemii. Spora część pracodawców zakłada zwiększenie udziału pracy zdalnej, zwłaszcza że przyzwyczaili się do niej sami szefowie. W lipcowym sondażu firm Antal i Cushman, który objął prawie 1,4 tys. specjalistów i menedżerów, tylko 15 proc. z nich stwierdziło, że po zakończeniu pandemii chcieliby wrócić do pełnej pracy w biurze.

Pozostali opowiadali się najczęściej za modelem hybrydowym, w którym co najmniej jeden dzień w tygodniu można pracować zdalnie. Podobny wynik przynoszą praktycznie wszystkie badania pracowników, a odsetek zwolenników elastycznej (najczęściej hybrydowej) pracy przekracza niekiedy 90 proc.

Opory menedżerów

Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm wychodzi naprzeciw pracowniczym oczekiwaniom, choć ze sporymi oporami po stronie szefów. Jak dowodzi przeprowadzone w lipcu i sierpniu badanie EY, które objęło prawie 1,1 tys. top menedżerów z dziewięciu państw (niestety, bez Polski), aż 79 proc. firm planuje mniej lub bardziej hybrydowe zmiany. Ponad ośmiu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament