Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spec od motoryzacji wrzuci wszystko w koszty

04 października 2021 | Podatki i księgowość | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorca zarabiający na filmach o samochodach odliczy od przychodu nie tylko wydatki na ich zakup, ale także na promocję, podróże, a nawet posiłki w restauracjach.

 

Popularni w mediach społecznościowych celebryci mogą sporo zarobić. Mogą też odliczyć od swoich przychodów wiele wydatków. Pokazuje to interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 8 sierpnia 2021 r. (0112-KDIL2-2.4011.349.2021.3.MB).

Wystąpił o nią przedsiębiorca specjalizujący się w branży motoryzacyjnej. Zajmuje się m.in. produkcją filmów, nagrań video i programów telewizyjnych. Zatrudnia pracowników, np. operatora kamery. Ma swoje profile i kanały w mediach społecznościowych. Publikuje tam różne treści, np. poradniki i fotorelacje dotyczące usprawniania samochodów czy doboru wyposażenia i akcesoriów. Jego działalność cieszy się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament