Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Logistyka rośnie w oczach

04 października 2021 | Życie Regionów
autor zdjęcia: Sławomir Kowalski
źródło: Fotorzepa

Miastu zależy przede wszystkim na rozwoju gospodarczym, który jest uwarunkowany napływem nowych inwestorów, a tym samym lokowaniem w Toruniu kolejnych inwestycji. To dzięki nim powstają nowe miejsca pracy, które stanowią ciekawą alternatywę dla lokalnego rynku – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MIASTEM TORUŃ

 

Jak pan ocenia efekty ofensywy inwestycyjnej Torunia? W sierpniu ogłosiliście zmasowaną sprzedaż gruntów pod inwestycje.

Wielotorowe działania promocyjne doprowadziły do zauważalnego wzrostu zainteresowania gminnymi terenami inwestycyjnymi i prowadzeniem działalności właśnie na terenie miasta. Inwestorzy doceniają korzystny klimat gospodarczy oraz dobre warunki do życia. Lokalizacja, a także wsparcie ze strony miasta – zaangażowanie w realizację projektów inwestycyjnych, pomoc w przeprowadzeniu przez procedury administracyjne oraz kompleksowa opieka – sprawiają, iż Toruń jest idealnym miejscem do lokowania biznesu. Właśnie te odpowiednie warunki rozwoju biznesu przekładają się na ofensywę inwestycyjną w mieście, co potwierdzają fakty.

Do kupienia jest aż 38 nieruchomości o łącznej powierzchni 49,09 ha. Najwięcej z nich jest w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód. To wasz „flagowy" teren?

Tak, to przeznaczony na inwestycje obszar położony w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1. Cały teren jest uzbrojony, gotowy pod inwestycje, zintegrowany z siecią dróg. Na sprzedaż czeka jeszcze blisko 50 ha atrakcyjnych nieruchomości, z czego część położona jest w specjalnej Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Są one przeznaczone zarówno dla sektora MŚP, jak i dużych firm, w których obrębie możliwe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament