Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Korzystne zasady jeszcze przez rok

04 października 2021 | Prawo co dnia | Przemysław Wojtasik

Wynajmujący oraz przedsiębiorcy wykorzystujący lokale mieszkalne w biznesie będą mogli nadal rozliczać je w podatkowych kosztach. Do końca 2022 r.

 

Sejm zaakceptował poprawki do Polskiego Ładu zgłoszone przez posłów PiS w komisji finansów publicznych. Ucieszą się z nich ci, którzy czerpią podatkowe korzyści z mieszkań i domów. Zakaz rozliczania tych nieruchomości w kosztach został przesunięty o rok.

Osoby zarabiające na wynajmie prywatnym teraz mają do wyboru dwie formy rozliczenia: ryczałt oraz skala PIT. Pierwsza to niższe stawki podatku, druga daje możliwość odliczania kosztów. A tych może być sporo. Przede wszystkim wynajmujący mogą rozliczyć, poprzez odpisy amortyzacyjne, wydatki na nabycie mieszkania. A także zakupy wyposażenia, remonty czy nawet odsetki od kredytu. Może to dać duże oszczędności podatkowe.

Dlatego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament