Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kierowca z mandatami zapłaci więcej za polisę

13 stycznia 2022 | Moje pieniądze | Regina Skibińska
Piraci drogowi i pijani kierowcy muszą być gotowi na surowsze kary i wyższe mandaty
źródło: AdobeStock
Piraci drogowi i pijani kierowcy muszą być gotowi na surowsze kary i wyższe mandaty

Drożejące samochody, części i usługi serwisowe wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w 2022 roku. Rosną także kary za brak obowiązkowego OC.

 

Nie jest niczym odkrywczym, że w ubezpieczeniach w tym roku można się spodziewać podwyżek stawek. Rekordowa inflacja nie jest obojętna dla branży. Rosną wypłaty odszkodowań we wszystkich obszarach, co jest spowodowane tym, że zdrożały materiały budowlane, części samochodowe i rosną koszty pracy.

– Na przełomie 2021 i 2022 roku z pewnością warto przyjrzeć się sprawom kluczowym dla kształtowania się cen OC i AC, a także przebiegu likwidacji zgłaszanych szkód. Zwłaszcza że wiele tegorocznych zjawisk wpłynie na podejście ubezpieczycieli do oferowanych polis w kolejnych 12 miesiącach. Mam na myśli zarówno zmiany w prawie, jak i czynniki makroekonomiczne oraz pogodowe – mówi Damian Andruszkiewicz, odpowiedzialny za ubezpieczenia komunikacyjne w Compensie.

Składki za OC i AC mogą wreszcie pójść w górę

W ostatnim czasie problemem dla ubezpieczycieli – a pośrednio dla kierowców też – były spadające ceny polis OC. W takiej sytuacji z jednej strony pojawia się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12164

Wydanie: 12164

Spis treści
Zamów abonament