Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pensja prezesa niższa o 9 procent

13 stycznia 2022 | Kadry i Płace | Joanna Kalinowska

Polski Ład objął obowiązkiem opłacania składki zdrowotnej członków zarządu, którzy za pełnienie tej funkcji otrzymują wynagrodzenie.

Ta zmiana dotyczy również prokurentów spółek (polskich i zagranicznych podlegających polskiemu prawodawstwu) oraz członków komisji rewizyjnych – jeżeli osoby te pełnią funkcję na podstawie powołania i pobierają z tego tytułu wynagrodzenie przyznane uchwałą. To skutek dodania od stycznia 2022 r. art. 66 ust. 1 pkt 35a do ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jedn. DzU z 2021 r., poz. 1285 ze zm.).

Tytuł do zdrowotnego

Do końca 2021 r. zasiadanie na tego typu stanowiskach nie stanowiło tytułu ani do ubezpieczeń społecznych, ani do ubezpieczenia zdrowotnego. Polski Ład nie objął osób pełniących funkcję na podstawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12164

Wydanie: 12164

Spis treści
Zamów abonament