Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie dziennikarzy na podsłuchu

13 stycznia 2022 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz

Politycy PiS słusznie twierdzą, że za rządów konkurencji również dochodziło do nielegalnej inwigilacji. Tym bardziej powinni zgodzić się na komisję śledczą ws. podsłuchów, nie tylko obecnej opozycji.

Byłem podsłuchiwany za rządów PO–PSL. Ale nie na polityczne zlecenie. Prokuratura za rządów PiS właśnie umorzyła śledztwo. Po raz kolejny. W sprawie uzyskania bez uprawnień danych telekomunikacyjnych przy realizacji czynności operacyjnych przez policję poszkodowanych były kilkadziesiąt osób, głównie przedstawicieli mediów. „Do grudnia 2014 roku Policja w Gorzowie Wielkopolskim oraz innych miejscach przekroczyła uprawnienia poprzez pozyskania danych telekomunikacyjnych przy wykonywaniu czynności służbowych (...) czym działano na szkodę interesu publicznego"– czytam w piśmie od Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, która...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12164

Wydanie: 12164

Spis treści
Zamów abonament