Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Enterprise Investors inwestuje w Ekoenergetykę

13 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | Katarzyna Kucharczyk

Polish Enterprise Fund VIII obejmie pakiet w spółce zajmującej się infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

 

Inwestycja w producenta stacji ładowania to jedna z najciekawszych transakcji realizowanych w ostatnim czasie na krajowym rynku. Jej wartość przekracza 200 mln zł. Inwestycję realizuje Polish Enterprise Fund VIII, czyli fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors.

– Wiele firm opowiada o elektromobilności, ale niewiele przekuwa to na rzeczywiste, innowacyjne, zyskowne projekty. Ekoenergetyka właśnie to robi. Firma działa na bardzo perspektywicznym rynku – podkreśla Sebastian Król, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za transakcje. Dodaje, że rozwiązania Ekoenergetyki zostały wybrane i zaimplementowane przez największych operatorów transportu publicznego w Polsce i Europie, a także wiodące sieci ładowania i dystrybucji paliw.

– Spółka ma realny wpływ na rozwój...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12164

Wydanie: 12164

Spis treści
Zamów abonament