Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Doradca powinien budzić zaufanie także po godzinach

13 stycznia 2022 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Będziemy wspomagać młodych doradców i reformować pion dyscyplinarny – zapowiada Radomir Szaraniec, kandydat na przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

 

Dlaczego zdecydował się pan kandydować?

Przez ostatnie cztery lata mojej działalności w Radzie i trzy lata pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego na tyle dobrze poznałem funkcjonowanie samorządu, że mogę kontynuować prace rozpoczęte w tej kadencji. Samorząd powinien mocniej wspierać kancelarie działające w mniejszych ośrodkach. Nie mają one tam takiej siły jak w wielkich miastach. Bardzo ważna jest też promocja naszego zawodu wśród młodych osób, zwłaszcza studentów prawa czy ekonomii. Tych, którzy nasz zawód wybiorą i rozpoczną działalność w swoich indywidualnych kancelariach, samorząd też powinien wspierać. Takie osoby mają bowiem na starcie słabszą pozycję niż podejmujące pracę w dużych firmach, w których mogą liczyć na wiedzę i doświadczenie starszych koleżanek i kolegów. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12164

Wydanie: 12164

Spis treści
Zamów abonament