W pandemii Polacy przypomnieli sobie o polisach na życie
INWESTYCJA W BEZPIECZEŃSTWO | Ubezpieczenie ochronne może pomóc przetrwać w trudnych życiowych sytuacjach
W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. rynek ubezpieczeń na życie zwiększył się o 7,6 proc. Znacząco wzrosła też liczba wypłat, głównie z powodu zgonów spowodowanych przez pandemię i towarzyszące jej problemy systemu ochrony zdrowia. Najwięcej wypłat towarzystwa odnotowały w ubezpieczeniach grupowych. A to dlatego, że w zakresie takiego ubezpieczenia bardzo często jest zgon nie tylko głównego ubezpieczonego, ale także rodzica, teścia, współmałżonka i dziecka.
Co daje polisa na życie
W podstawowej formie ubezpieczenie na życie zapewnia wypłatę świadczenia – po śmierci ubezpieczonego – osobom wskazanym w polisie (bliskim, rodzinie). Podstawowy zakres można poszerzyć o umowy dodatkowe. Mogą one dotyczyć np. poważnego zachorowania, operacji medycznych, całkowitej i trwałej niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu lub trwałego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Innym rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie i dożycie. W ramach jednej umowy klient otrzymuje gwarancję wypłaty świadczenia w razie śmierci albo po dożyciu określonego wieku.
Jak wyjaśnia Marta Skowron-Moszkowicz, rzeczniczka prasowa w Prudential, gdy do śmierci dojdzie w czasie trwania umowy, osoby wskazane przez klienta dostaną świadczenie, które może być przeznaczone na utrzymanie dotychczasowego standardu życia, na spłatę zobowiązań lub inny dowolny cel....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta