Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej odliczać wydatki ma masaże lecznicze
Podatnik, który poniósł koszty związane z koniecznością skorzystania z masaży leczniczych może je sobie odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Czytelnik posiada na stałe lekki stopień niepełnosprawności, na podstawie orzeczenia wydanego w 2017 r., przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności (orzeczenie wydane na stałe). W lutym 2021 r. wydane zostało dla czytelnika przez lekarza ortopedę, zaświadczenie, że wymaga intensywnej i regularnej rehabilitacji: kinezyterapii, terapii manualnej i fizykoterapii. Od marca 2021 r. Czytelnik rozpoczął zabiegi terapii manualnej (masaże lecznicze) w prywatnej placówce, w której korzysta tylko z zabiegów nazwanych „masaż leczniczy”. Wydatki za te zabiegi czytelnik poniósł w 100 proc. sam na podstawie wystawionych faktur i nie ubiegał się o jakiekolwiek ich dofinansowanie. Czytelnik uzyskuje dochody wyłącznie ze stosunku pracy. Czy może on odliczyć od dochodu wykazanego w zeznaniu rocznym PIT-37 za 2021 r. (i lata następne) wydatki poniesione na prywatne zabiegi – terapii manualnej (masaże lecznicze) w prywatnej placówce, na podstawie dokumentów stwierdzających sfinansowanie przez niego tych wydatków?
Podstawę obliczenia podatku (…) stanowi dochód (…) po odliczeniu kwot wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesionych w roku podatkowym przez podatnika...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta