Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pandemia zachęciła do nauki online

25 kwietnia 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Chociaż spora grupa pracowników w zdobywaniu nowych umiejętności kieruje się chęcią własnego rozwoju, to większość uczy się i szkoli z myślą o poprawie swojej sytuacji na rynku pracy, w tym o podwyżce czy awansie.

Ponad połowa ankietowanych pracowników jest przekonana, że uczestnictwo w formach rozwojowych, czyli w różnego rodzaju szkoleniach, pomaga im zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, zmienić pracę, a także zwiększyć swe szanse na podwyżkę.

Jednocześnie ponad jedna piąta twierdzi wręcz, że w ich przypadku podnoszenie kwalifikacji to obowiązek, dzięki któremu mogą utrzymać pracę albo ułatwić sobie awans – wynika z raportu przygotowanego przez firmę szkoleniową Nowe Motywacje oraz Mobile Institute. Przygotowano go na podstawie badania, które na przełomie 2021 i 2022 r. objęło prawie 2,3 tys. pracowników w Polsce, w większości tych z dużych przedsiębiorstw, które też najczęściej inwestują w szkolenia załogi.

Obowiązkowy rozwój

Jak jednak wynika z badania, firmowe inwestycje w podwyższanie kompetencji pracowników wcale nie są tak powszechne; na koszt pracodawców nowe umiejętności zdobywa tylko 31 proc. badanych. Kolejne 17 proc. może liczyć na dofinansowanie z firmy, ale 28 proc. finansuje swoje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12250

Wydanie: 12250

Spis treści

Zamów abonament