Piękne chwile z Igą się nie kończą

25 kwietnia 2022 | Sport | Krzysztof Rawa
Iga Świątek po ostatniej piłce meczu z Aryną Sabalenką. W tle nagroda – samochód Porsche. Polka wygrała czwarty turniej z rzędu, jest niepokonana w 23. kolejnych spotkaniach
autor zdjęcia: THOMAS KIENZLE /AFP

Iga Świątek pokonała w finale w Stuttgarcie Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2 i pozostaje największą gwiazdą WTA Tour.

Niemiecki turniej zakończył się tak, jak poprzednie w Dausze, Indian Wells i Miami. Wszystkie nagrody – czerwone porsche model elektryczny, ponad 90 tys. euro premii, kilkaset punktów rankingowych i podziw tenisowego świata – wzięła Iga Świątek – dziś niezaprzeczalnie nr 1 kobiecego tenisa.

Wygrała z Sabalenką wyżej niż niedawno w stolicy Kataru, wygrała, demonstrując fantastyczne przygotowanie fizyczne i mentalne. Nie było w finale chwili wątpliwości, kto jest lepszy, chociaż tenisistka z Białorusi pokazała to, co robi dobrze – wyjątkową moc serwisów i uderzeń zza końcowej linii. Zderzyła się jednak ze znakomitą szybkością reakcji Igi, jej precyzją i odwagą w szukaniu szans na wygrywanie wymian i twardością w każdej chwili meczu.

Z taką Igą wygrać trudno, więc pani sędzia Marija Cicak już po 84 minutach mogła ogłosić: Gem, set, mecz, Iga Świątek – dając Polce okazję do podniesienia w górę dłoni z czterema wyprostowanymi palcami (po jednym za każdy wygrany turniej w tym sezonie) i, po krótkiej chwili, do pierwszej przejażdżki efektownym zdobycznym samochodem z rampy na kort.

Finał okazał się dużo łatwiejszy niż mecze z Emmą Raducanu i Ludmiłą Samsonową. Można było spodziewać...

Wydanie: 12250