Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny nie spadają, bo deweloperzy budują dziś dla zamożnych

09 grudnia 2022 | Nieruchomości | Adam Roguski
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Deweloperzy bazują dziś na nabywcach gotówkowych i pod nich szykują ofertę – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Marek Wielgo, ekspert portali Rynekpierwotny.pl oraz Gethome.pl.

W ciągu 11 miesięcy br. w siedmiu największych miastach deweloperzy sprzedali prawie 31 tys. mieszkań, o 34 proc. mniej niż rok wcześniej. W samym listopadzie sprzedali 2,7 tys. lokali, o 17 proc. mniej niż w październiku. Sprzedaż mocno spada, ale ceny są stabilne – dlaczego?

Ceny są stabilne, bo wynika to głównie z faktu, że deweloperzy kierują w tej chwili swoją ofertę do osób stosunkowo zamożnych i widać to choćby na przykładzie Gdańska, gdzie w listopadzie ceny za mkw. wzrosły o 4 proc. To wynika z faktu, że na rynek wprowadzono mieszkania ze średnią ceną blisko 18 tys. zł za mkw. Zapaść na rynku kredytów dotknęła przede wszystkim osoby chcące kupić swoje pierwsze lokum na własne potrzeby. Deweloperzy wciąż mogą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12441

Wydanie: 12441

Spis treści
Zamów abonament