Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Austria: bez przesady z Rosją

20 stycznia 2023 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Słowa szefa austriackiego MSZ brzmią w Kijowie i Warszawie jako niezrozumiałe złagodzenie stanowiska Wiednia wobec Moskwy.

Alexander Schallenberg goszczący w poniedziałek w Sciences Po, elitarnym uniwersytecie francuskim, zaapelował o „nieprzesadzanie, na przykład poprzez wprowadzenie zakazu wizowego dla 144 milionów Rosjan”. Skrytykował w tym kontekście Polskę za niewydanie wizy szefowi rosyjskiej dyplomacji Siergiejowi Ławrowowi, co uniemożliwiło mu udział w niedawnej sesji OBWE w Łodzi.

W reakcji na te słowa Schallenberg (z Austriackiej Partii Ludowej, ÖVP) otrzymał z Kijowa zaproszenie do Dniepra. „Będzie miał tam okazję powtórzyć swoje argumenty krewnym 44 osób, które zginęły w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego” – napisał na Facebooku Ołeh Nikołenko, rzecznik ukraińskiego MSZ....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12475

Wydanie: 12475

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament