Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Sejmie nie tylko kamienie milowe

20 stycznia 2023 | Kraj | Michał Kolanko

Do końca kadencji pozostało nieco ponad sześć miesięcy efektywnej pracy Sejmu. Dwa przyciągające najwięcej uwagi projekty wiążą się z Krajowym Planem Odbudowy. Ale PiS ma jeszcze inne plany.

Praktyka ostatnich miesięcy pokazała, że nad wszystkimi planami legislacyjnymi rządu i sejmowej koalicji rządzącej wisi coraz większa niepewność związana z działaniami ze strony Pałacu Prezydenckiego. Tak jest też z ustawą o Sądzie Najwyższym, która ma realizować najbardziej zapalny „kamień milowy” z KPO.

Tą ustawą Senat zajmie się pod koniec stycznia, co zapowiedział niedawno marszałek Tomasz Grodzki. Podczas tych prac opozycja zapewne wprowadzi swój pakiet poprawek. W lutym zajmie się nimi Sejm, a następnie ustawa trafi do prezydenta. Politycy PiS nawet nieoficjalnie nie chcą spekulować, jaką decyzję podejmie Andrzej Duda.

Drugi kamień milowy, który skupia najwięcej uwagi, to ustawa wiatrakowa, która powinna zyskać poparcie opozycji, np. PSL Koalicji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12475

Wydanie: 12475

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament