Firmy dbające o zrównoważony rozwój zmieniają podejście do benefitów
Wybuch pandemii, zachodzące w ostatnich latach zmiany społeczne, a także rozwój koncepcji ESG wpływają na oczekiwania pracowników dotyczące świadczeń pozapłacowych. Rośnie znaczenie tych, które mają bezpośrednie przełożenie na wellbeing, czyli dobrostan ludzi.
Praca elastyczna, rozszerzony pakiet opieki medycznej i dodatkowe dni urlopu to najbardziej atrakcyjne świadczenia pozapłacowe – wynika z badania firmy rekrutacyjnej Hays Poland, które pod koniec minionego roku objęło prawie 3,5 tys. profesjonalistów (specjalistów i menedżerów). Te wszystkie trzy najbardziej cenione dziś benefity są związane z wellbeingiem, czyli dbałością o tzw. dobrostan albo fizyczny i psychiczny komfort pracowników, którego znaczenie radykalnie wzrosło w czasie pandemii.
Potwierdza to Kamil Sadowniczyk, dyrektor agencji zatrudnienia Manpower Polska, zaznaczając, że w ostatnim czasie zaszło wiele zmian społecznych, które znacząco wpłynęły na preferencje i oczekiwania kandydatów względem miejsca pracy. – Pracownicy przywiązują jeszcze większą niż dotychczas wagę do szeroko rozumianego wellbeingu. Organizacje nie pozostają na to obojętne, co jest widoczne między innymi w dużej koncentracji tego typu działań w strategiach ESG –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta